• Jak dobrać deski snowboardowe?

    Jazda na desce snowboardowej staje się coraz bardziej popularna. W ostatnich latach, zainteresowanie tym rodzajem zimowego sportu osiąga poziom podobny do tak popularnych nart. Na stokach znajdziemy mniej więcej taką samą ilość osób z przysłowiowymi parapetami, co nartami. Jak dobierać deski snowboardowe, by móc w pełni wykorzystać ich potencjał?

    Najważniejszym aspektem jest rodzaj. Deska snowboardowa może być twarda lub miękka. To najbardziej istotne rozróżnienie przy wyborze odpowiedniego modelu sprzętu dla siebie. Dla początkujących o wiele lepiej sprawdzi się deska o charakterze miękkim. Znacznie lepiej trzyma się ona podłoża i jest bardziej skrętna, co okaże się bezcennym udogodnieniem dla osób, które rozpoczynają przygodę z jazdą. Nauka skrętów na takiej desce jest o wiele bardziej łatwa. Deska twarda jest za to szybsza, pozwala na bardziej dynamiczną jazdę, jednak wymaga od ridera sprawnego opanowania technik jazdy.

    Kolejny aspekt to ustawienie nóg, a co za tym idzie układ wiązań. Można jeździć prawą nogą do przodu lub lewą. Nie ma tu żadnej zasady dotyczącej tego, który układ stóp jest bardziej korzystny. Jest to tylko i wyłącznie kwestia osobistych preferencji. Każdy początkujący musi samodzielnie podjąć decyzję, jaki styl jazdy będzie dla niego łatwiejszy.

    Duże znaczenie ma rozmiar. Deski snowboardowe powinny być dobierane według wagi i wzrostu. Tabele wymiarów dostępne są w każdym sklepie. Ogólna zasada zaleca jednak początkującym riderom, wybór deski krótszej i szerszej.

Comments are closed.