• Połączenie operatora z maszyną

  Panele operatorskie są urządzeniami, które pozwalają doskonale komunikować się człowiekowi z maszyną. Użytkowane w przemyśle, stają się z dnia na dzień coraz bardziej nowoczesnymi urządzeniami.

  Kiedyś proste i ręczne, dzisiaj posiadają dotykowe ekrany o bardzo dobrej rozdzielczości. Odpowiednio zaprogramowane doskonale sprawdzają się podczas sterowania w inteligentnych budynkach. To właśnie one są częścią maszyny i pozwalają na doskonały podgląd jej pracy. Stworzone do monitorowania pracy, rejestracji danych pozwalają na szczegółową wizualizację.

  W przemyśle jest wiele paneli operatorskich, różnią się one swoją klasą. Niektóre są jak najwyższej jakości inne są proste, ale każdy z nich pozwala widzieć jak pracuje maszyna i jakie napotyka przeszkody. Dołączony ekran, który dzisiaj najczęściej jest dotykowym, szerokokątnym i ma wysoką rozdzielczość monitorem, bardzo ułatwia pracę.

  Oprócz paneli, które występują w połączeniu z ekranem są także i takie, które pracują bez ekranu, można je podpiąć pod każdy monitor, posiadają odpowiednie przyciski, porty i klawiatury a ich serwery pracują w chmurze. Panele posiadają łącze bezprzewodowe.

  Cena paneli operatorskich zależy w dużej mierze od przekątnej monitora, jego rozdzielczości, pamięci czy interfejsów komunikacyjnych.

  Panele są wciąż unowocześniane i coraz częściej są urządzeniami znacznie ułatwiającymi pracę operatorom maszyn. Możliwość kontroli pracy maszyny pozwala na panowanie nad maszyna, która pracuje w trudno dostępnych miejscach i praktycznie zdana jest tylko na siebie.

  Więcej o panelach operatorskich: http://induprogress.pl/produkty/panele-operatorskie-hmi-serii-dop-b-2/

Comments are closed.